Jdi na obsah Jdi na menu

 

ARKA RE-HLA

             *13.2.2009  +15.5.2017

 Obrazek

 Ahoj tak jsem tu ! Jmenuji se Arka v Únoru jsem se narodila mámě Badue a páníček se domě zamiloval hned od prvních dnů a tak si mne nechal doma a já se mu to vše snažím vynahradit v lumpárnách s mámou, aby toho nelitoval .

Jako malé štěně to bylo moc krásné. Máma Badua nás krmila a kontrolovala a páníček s paničkou nás rozmazlovali jak se jen dalo, také nás vážili a měřili zda rosteme jak máme. Co mne nejvíc bavilo bylo krmení snědla jsem veškeré dobroty co jsem dostala a i bráškům a sestřičkám jsem vždy kousek uloupila a to mi zůstalo do dneška.Obrazek

 Když přišel čas, kdy bráškové a sestry šli do nových domovů ke svým novým páníčkům, bylo to trošku smutné, ale za to ráda jezdím k nim na návštěvy.

 

Od té doby se od mámy učím strašně důležité věci: jako je správně odpočívat, štěkat na koně a lesní zvěř co mi chodí kolem domku a že jí tu hodně ( srnky, lišky, bažanti, divočáci), hlavně musím dobře hlídat, aby všichni věděli, že tu hlídáme dvě.Obrazek

Již hlídám sama a to je super dřív mi máma chodila často pomáhat,ale teď už chodí jenom když jdou kolem nás  hluční lidé nebo jedou lidé autem do lesa.

 Tak jak máma se starala o stromečky tak já se starám o kytičky, to je moje oblíbená práce, dobře pozoruji páníčky jak to dělají a potom se snažím jim pomoc,  hlavně s přesazováním .

 

Pak se nechám řádně pochválit a podrbat za dobře odvedenou práci a jdu pokračovat v lumpárnách .Obrazek

 Strašně ráda jezdím na výlety a nerada jsem doma sama, a tak jezdím s mámou autem . Máma usne a leží ,ale já koukám po okolí zda jede páníček správným směrem . Jojo kontrolovat musím to víte lidi, co kdyby jel kam nemá, naštěstí  jezdí  dobře tak nemusím moc napomínat.

 Výlety jsou super a vždy se těším do hor nebo do míst kde je nádherně a nechodí moc lidí ,abych mohla běhat a nemusela být na vodítku a proto chodím i na cvičák a jde mi to velmi dobře ,ale na zkoušky to asi nebude nebaví mně aport.Obrazek

 

Tak jak máma si vodila páníčka na výstavy, tak i já s ním chodím na výstavy a snažím se být stejně úspěšná jako mamka. Je to tam paráda každý na nás kouká a chválí jak si páníčka krásně vedu. Páníček má strašnou radost když dostanu pohár.

 

19.9.2011

Ahoj, tak jsem si řekla, že Vám něco nového napíši.

Podařilo se mi na výstavách získat ještě více titulů, než moje mamka Badua a jsem na ně strašně moc pyšná. Máma se ségrou Borou mne rozmazlují, abych na výstavy jezdila i za ně , je to už moc nebaví a tak si slávu a potlesk užívám i za ně.

A potože jsem tak úspěšná tak toho občas i využiji a provedu nějakou lumpárnu, ale vždy mi to projde. To víte jsem první potomek a panička nade mnou drží ochranou ruku a páníček často říká, že jsem celá panička.

Nyní se chystám na rodičovství a tak se těším na své první potomky.

Držte mi palce, aby se mi vše povedlo jak má a měla mezi štěňátky svého nástupce.

 

Těším se na Vás všechny a ráda vás uvidím jak u nás doma tak na výstavách.

 Arka         

                                                                     

Tituly:
Český            šampion
Slovenský     šampion
Český           Junior Šampión
Klubový        Junior Šampión
Chorvatský   Šampión
Klubový         Šampión KTD
Německý      šampión
Klubový         šampión  KCHMPP
Polský šampion
Champion International de Beauté( Interšampion)
 
Čekatel:  Českého Grand Šampióna
 
Výstavní ocenění :
1x   BIS.J.
5x   BOB
2x   BOB.J.
9x   CACIB
3x   R.CACIB
24x CAC
7x   CAJC
50x Výborný
2x   Klubový vítěz mladých
Vítěz Lipska 2010
Východoevropský vítěz 2010
Světový vítěz štěňat 2009

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky ARKA RE-HLA