Jdi na obsah Jdi na menu

Motto:

 

Od první ho dne jsem měl čest s psím majestátem a její důvěru jsem si musel zasloužit, tak jako horolezec v Tibetských Himalájích.
Čím delší je mé soužití s Tibetskou dogou tím více na ni nedám dopustit.  

 

Historie chovatelské stanice

Chovatelská stanice pod názvem RE-HLA byla zaregistrována v roce 2007. Přesto se kynologii věnuji již mnoho let. Začátek je v roce 1979 minulého století kdy se chovu a výcviku psů začali věnovat mí rodiče (ch.st. Jafa RE-RO), kteří do dnes jsou velmi úspěšní chovatelé s vynikajícími výsledky jak na výstavách tak na poli výcviku a chovu. I mne se stal pes koníčkem až drogou a v nynější době pokračuji v této rodinné tradici a to v chovu Tibetských dog (Do-Khyi). Již jako malí kluk jsem byl při  všech činnostech a aktivitách týkající se kynologie od porodů a péči o štěňata tak aktivně jsem se věnoval sportovnímu výcviku a účastnil jsem se sportovních kynologických soutěží.

 

Moje první krůčky psím světem byly spojeny s malými černými knírači, s kterými jsem úspěšně závodil na kynologických soutěžích. V dospívajícím věku jsem na Světové výstavě v Brně objevil nádherné plemeno Neapolského mastina a Mopse. Obě tyto plemena jsem si o pár let později pořídil  a zažil s nimi mnoho krásných chvil. Tím jsem objevil krásu povahy dogovitých plemen.

 

 

Vzhledem k tomu že jsem se odstěhoval z Prahy na malou vesničku Lounín v Českém krasu v blízkosti Křivoklátských lesů a hradu Karlštejna do kraje Berounských medvědů hledal jsem plemeno, které dokáže být skvělým společníkem a bude mně moc doprovázet za jakého koli počasí  toulkami přírodou a zároveň dokáže ochránit svoji rodinu a majetek svého pána.

 

 

V roce 2002 jsem objevil krásné mohutné důstojné plemeno: Tibetská doga (Do-Khyi, Tibetan mastiff, Tibetan dogge).

 

Tibetská doga mne uchvátila svoji majestátností a úžasnou povahou. Začal jsem aktivně vyhledávat  svoji první Tibetskou dogu.

 

Po zhlédnutí mnoha výstav  a návštěv několika chovatelů jak v České republice tak zahraničí a zjištění , že ne každý chovatel je chovatelem a ne vše co se doveze ze zahraničí je to pravé, jsem se rozhodl,  vzít si fenku z českého chovu kde jsem znal všechna pokolení a majitele chovné stanice, kteří mají své Tibetské dogy jako partnery a společníky v životě a zároveň byl zde předpoklad kvalitního jedince.

 

 

1.3.2005 se nám narodil nový člen naší rodiny a od prvního dne jsem mohl Bady (Badua Grags-pa) sledovat jak roste a vyvíjí se. Stala se tak zakladatelem nové linie Tibetských dog v České republice nejen svojí jedinečnou Sobolí barvou, ale i exteriérovými a povahovými vlastnostmi, které jak věřím se mi do budoucna bude dařit nejen udržet, ale i dále rozvíjet a tím přispět ke kvalitě světového chovu tibetských dog.

 

Najdete u nás chovné fenky z našeho chovu, jenž  budou v přímé linii po sobě jdoucí, a tak budete mít možnost sami posoudit zda kráčí Chovatelská stanice Re-Hla správným směrem, který si vytýčila.

 

V naší chovatelské stanici k dnešnímu postupně přibyli fenky Tibetských dog z našeho chovu, Arka Re-Hla, Bora Re-Hla a Dora Re-Hla. Obě jsou po stránce exteriérové bez jakých koliv chyb a splňují nejen moji představu o tibetském mastiffu, ale i kynologické veřejnosti, což dokazují  výstavní úspěchy Arky Re-Hla, kdy jde ještě v lepších výstavních úspěších než její máma Badua ve stejném věku . Bora Re-Hla je fenka, která má tatínka Tianwei Yuanyuan , který přinesl do našeho chovu neevropskou krev přímo z domoviny Tibetských dog a je věrnou kopií svého otce nejen po stránce exteriéru,ale i  svojí povahou je celý táta . 

25.1.2012 se nám narodila Dora Re-Hla je to tipická představitelka tibetské dogy a jsem velice rád, že se narodila jako sedmá ve vrhu jako její máma Arka  i babička Badua, v její krvi koluje to nejlepší z původní krve v České Republice a jsem rád , že se nám daří tuto krev udržet. jsme za to chváleni mnoha majiteli i chovateli Tibetských dog a ocenění Světový vítěz Junior a Senior je tím důkazem.

.

Jsem rád, že se nám daří plnit naše předsevzetí a držet kvalitu, kterou jsme si přecevzali a  je pro nás odměnou nejen zájem lidí o štěńátka z naší chovné stanice, ale i to , že naše vítězství na výstavách oceňují i chovatelé a majitelé Tibetských dog a zamlouvají si u nás štěńátka pro naši kvalitu.

 

Věříme, že i nadále budeme  přispívat k chovu Tibetských dog  tak jak jsme si předem vytíčili a odměnou pro nás  ale i Vás bude zdraví a radost našich pejsků a štěňátek z naší chovatelské stanice.

 

                                                                                        René a Alena Hlavatý a tibeťáci