Jdi na obsah Jdi na menu

DORA RE-HLA

 

DORA RE-HLA
*25.1.2012
+17.7.2014
Světový vítěz Junior- 2013

dora-re-hla-svetovy-junior-vitez-2013-budapest.jpg

 
Vrrr haf haf nebo ahoj.
Jsem DORA nový člen naší rodiny.
Moje máma je Arka Re-Hla jsem černá s pálením, můj táta se jmenuje Coro Kejiko.
Píšu v ročním období, kdy jsou venku velká horka a to je strašná nuda, všechny ležíme pod garážovým stáním a nehneme se ani o chlup až večer, protože je trochu lépe.
A jak to u nás vlastně teď vypadá?
Nejstarší a nejrozumnější je tu moje babička Badua Grags-pa, potom je tu moje máma Arka Re-Hla a teta Bora Re-Hla. Nejraději mám tetu Boru, ta si semnou hraje a je s ní strašná legrace. Občas tetu nechávám vyhrát, aby měla pocit, že je silnější, ale ona je strašně mrštná a rychlá a tak si myslím, že asi nechává ve skutečnosti vyhrávat ona mě.
 
Máma Arka je taky super, ale chodí mi na jídlo, tak si na ní občas musím zavrčet. Ale máma se nevzdává a stejně vrčí líp a mohutněji.
Babička Badua, to je strašně chytrá tibetská doga, od té se mám co učit, říká páníček. Babička se o mě stará, chodím k ní odpočívat, vykusuje mě a prostě se o mě stará. Ale když si chci hrát a ona nechce, tak mi to taky dá pěkně vědět a to mám okamžitě respekt.
 
Největší pohoda a sranda je navečer. To mám trochu honičku, když se na mě všichni máma,teta a babička seběhnou a hrajeme si. Zatím nemám šanci, je všechny porazit a musím dělat hodnou holku. To by jste nevěřili jak se na mne domluví a rozdělí úkoly a vždycky mě chytnou, ach ach.
 
Páníček a panička mě docela chválí, že prý nedělám žádnou velkou neplechu.
Zajdu si do skleníku, trochu ho prohrabu, ale jen trochu, babička Badua byla lepší, ta rovnou vše přesázela, ale co mně baví je vyndat si květináče a odnést si je. Ze všeho nejraději beru páníčkovi nářadí, pochopitelně když se nedívá! Ale když si chci s páníčkem hrát tak jej provokuju právě tím, že mu nářadí vezmu, koukám jestli mě vidí a pak rychle prchám o kousek dál kde si lehnu a čekám až mě začne honit po zahradě a to jsem pěkně rychlá i když musím připustit, že páníček je taky pěkně vytrénovaný a rychlost má dobrou.
 
Málem bych zapomněla na výlety, umíte si představit čtyři tibetské dogy na jednom vodítku? Jo jo, jde to. A docela nám to sluší. Babička Badua a máma Arka jsou světlé barvy, já a teta Bora jsme černé s pálením a tak jdeme městem nebo vesnicí a všude se na nás dívají jak jdeme hezky spořádaně. Páníček nás, ale pouští na volno protože ví že nás to na vodítku nebaví a abychom se taky proběhli. No a proto chodím na cvičák do školky pro štěňátka, kde se učíme poslouchat páníčka, abychom právě mohli chodit bez vodítka.
 
Procházky po lese a horách jsou super a taky jezdíme autem. Tam je to super. Je to takový náš další domeček na kolečkách, kde je příjemně a krásně se tam spí.
 
Už mám za sebou pár psích výstav a byla jsem moc úspěšná. To bude tím, že mě trénuje malá Natálka (dcerka páníčka 2roky) . Chodíme spolu na vodítku, učí mě výstavní postoj a dává mi granulky za odměnu a taky mě češe a pak jsem krásná. Je taky pravda, že Natálka je je ještě malá holčička a když občas zaberu za vodítko pak vedu Natálku já, ale Natálka se rychle učí a už umí páníčkovi fígle a tak musím už poslouchat i já.
Asi jsem toho napsala už dost a pokud jste zvědaví co se dá provádět na zahradě s naší rodinou zajeďte se na nás kouknout nebo by jste se snad bály čtyř roztomilých holek
 
Někdo jde pod naší zahradou tak mě omluvte . Babí, mamí, tetoó už běžím, čekejte na mě haf,haf,haf …..
 
Dora Re-Hla
 

Náhledy fotografií ze složky DORA RE-HLA (7)