Jdi na obsah Jdi na menu

DARA RE-HLA

2. 12. 2014

Ahoj návštěvníku. Ráda bych se představila. Jmenuji se DARA a jsem hrdá na to, že jsem se narodila 25.1.2012 v chovatelské stanici RE-HLA.

 

Po několika bezstarostných týdnech, prožitých s mou mámou ARKOU a hromadou mých sourozenců, jsem se přestěhovala k novým páníčkům, ale se svým porodníkem a chovatelem se naštěstí stále potkávám nejen na výstavách.

 

V novém působišti jsem se velmi rychle zabydlela. Hned na začátku jsem zjistila, že tam mají spoustu prima věcí na žvýkání. Především bačkor měli opravdu hromadu, ale při mé aktivitě mi netrvala likvidace celé zásoby zase až tak dlouho.

 

Ráda se teď jen tak povaluji a pozoruji život kolem domu a na ulici, ale když se rozeběhnu, je lepší, když mi všechno uhne z cesty. Jinak jsem vážně velký kliďas, jen nemám ráda, když mě moje mladší sestra ELZA ruší ve spaní. Když jsem jí to poprvé vysvětlovala, páníčkové skoro spadli z postelí. No já chápu, že když jim v ložnici o půlnoci zabručí medvěd, není to docela normální, ale oni se mě taky neptali, než si přivedli mou o rok mladší a dost drzou sestru. A někdo ji vychovávat musí, ne? I když je pravda, že teď se spíš snažím tvářit, jako její máma a lumpárny nechávám na ní – ať si páníčkové užijí. Vždyť já byla celou dobu tak hodná. Dokonce jsem jednou v zimě doprovázela srnky na cestě do lesa, aby se jim nic nestalo. No páníček mě nějak nepochopil. Běžel přes pole jako blázen. Asi chtěl srnky chytit, ale já jsem je raději zahnala do lesa a potom jsem šla čekat před hájovnu, kde jsem měla jednoho čtyřnohého kamaráda. No řeknu Vám, než páníček dorazil, byla jsem už pěkně znuděná. Ale hlavně, že jsem ho nemusela hledat. Raději jsem ho potom odvedla domů, aby se náhodou ještě cestou neztratil.

 

Občas s páníčkem vyrážím mezi ostatní dvounožce a taky mezi spoustu čtyřnohých kamarádů na výstavy. Nechám ho tam trochu proběhnout dokolečka. Kdybych si ho nepřidržovala na vodítku, určitě by se zase někam zaběhl. Taky mi na těchto výletech pořád strká do tlamy prsty, něco si mumlá a chce, abych se usmívala na úplně cizí lidi. Chvilku to vydržím, ale potom si ho raději odvedu zpátky – mám ho totiž strašně ráda a vůbec všechny z té party, která bydlí v mém domku. Včetně té chlupaté mňoukavé koule, která se mi pořád plete pod packy. Proto si je všechny pořádně hlídám, aby se jim nic nestalo. Zrovna nedávno k nám něco vlezlo přes plot, tak jsem to vyřešila na místě. Páníček říkal, že bude aspoň polívka, prý slepičí, no ale hlavně, že jsem toho vetřelce zlikvidovala dřív, než stačil někomu ublížit.

 

Z výletů  s mým páníčkem jsem si do dneška přivezla pár upomínkových předmětů:

FOTOGALERIE DARA RE-HLA

BOB – IHA Offenburg 2014

BOB – Intercanis Bohemia – 31.8.2014 Mladá Boleslav

BOS – CACIB Nürnberg – 12.1.2014

BOS – CACIB Szobathely – 12.7.2014

BOS – CACIB Oberwart – 13.7.2014

BOS – CACIB Innsbruck – 23.8.2014

 

CAJC            – 3x

Res CAC       – 7x

CAC              – 27x

Res CACIB   – 5x

CACIB           – 6x

 

Slovenský šampion

Český šampion

Německý šampion