Jdi na obsah Jdi na menu

Výstavy a vystavení Tibetské dogy

30. 6. 2012

 

Výstavy a vystavení Tibetské dogy
 
Dotaz:
Dobrý den, kde získám informace o výstavách v ČR a v zahraničí a co vše po mne budou  chtít na výstavě, musíme něco umět nebo nacvičit.
 
Odpověď:
Dobrý den, informace o výstavách najdete na stránkách Českomoravské kynologické unie http://www.cmku.cz/index2.php?stranka=vystavy kde si vyberete, které výstavy se chcete zúčastnit a ze stránek organizátora si stáhnete přihlášku a propozice. Vyplníte přihlášku, přiložíte kopii rodokmenu a kopii o zaplacení startovného a pošlete dle instrukcí na adresu organizátora nebo využijete on-line formulář nebo systém http://www.dogoffice.cz/ .
 
Informace o zahraničních výstavách získáte vždy na stránkách národních kynologických svazů Německo http://www.vdh.de/ausstellungen.html , Slovensko www.skj.sk , Polsko http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys&oddzial  , Rakousko http://www.oekv.at/ausstellungen.html 
 
Klubové výstavy v ČR najdete na stránkách dvou klubů : http://www.dokhyi-ktd.cz/ a http://www.kchmpp.cz/ a na Slovensku http://www.klub-tibetskej-dogy.sk/ 
 
Na výstavu se nemusíme nijak speciálně připravovat jen Vám stačí, aby náš pejsek uměl základní poslušnost a uměli jsme ukázat zuby.
 
Pokud se chceme připravit na výstavu tak by jsme měli trénovat chůzi při noze a klus také při noze. Dále trénujeme dívání se na zuby, jemně otvíráme pusu, tak abychom pejskovi neublížili zpravidla ve hře když si s pejskem hrajeme. U psa kluka ještě nacvičujeme sáhnutí na šourek, kdy rozhodčí si ověřuje, že pes má obě varlata.
 
Praktickou ukázku najdete v našem videu  č.3 a č.4 v rubrice VIDEO.
 
Pejska v den výstavy nebo den předem vyčešeme, aby pejsek byl hezký a neměl na sobě nějakou špínu a vyrážíme na výstavu.
 
Výstavy a vystavení Tibetských dog