Jdi na obsah Jdi na menu

Jak krmit štěně a dospělou Tibetskou dogu.

30. 6. 2012

 

Jak krmit štěně a dospělou Tibetskou dogu?
 
Odpověď:
Každý pes by měl mít vždy dostatek čerstvé pitné vody.
Štěňata se začínají přikrmovat ve věku 3 - 4 týdnů.
Pejska si přivezete ve stáří asi 9-10 týdnů.V této době ho krmíme 4 - 5 x denně.
Mezi 3. a 5. měsícem snižujeme frekvenci na 3 - 4 krmení za den a po
6. měsíci postačí krmení 3x za den.
V období výměny zubů se může stát, že štěňátko nebude chtít jíst z důvodu bolesti, v tomto období je dobré krmení namočit a ochutit masem a i třeba krmit z ruky toto období může trvat tak 2-5 dnů a pak je zas vše v původních pravidlech.
 V 8 až 10 ti měsících můžeme začít krmit jen 2x denně.
Musíme si uvědomit, že velká plemena psů dospívají později a krmíme je 2x denně až do věku 1,5 - 2 let, případně celý život.
Pejska už odmalička zpravidla učíme, že krmení dostane jen na 10 - 15 minut, a pokud to vše nesní, tak mu misku sebereme a další krmení dostane až v obvyklou dobu. .  Tím zabráníme tomu, aby se v krmení „vrtal" a přebíral.
Některé tibetské dogy vyžadují asistenci páníčka při krmení, v tom případě je dobré s ní počkat až vše sní.
Důležité je po nakrmení nechat štěně vždy v klidu trávit a rozhodně si s ním nehrajeme a nenecháme ho běhat
Denní krmné dávky vždy dáváme jak výrobce píše na krmení, jediné co přidáváme do krmení je doplněk Chondroitinu pro lepší zesílení a vytvoření kloubů například Geladrink a podobné výrobky.
V dospělosti přizpůsobujeme krmení aktivitám a počasí. V zimě zpravidla krmíe více, z důvodu nízkých a mrazivích teplot tak, aby si mohla vytvořit naše tibetská doga podkožní zásoby a lépe zimu zvládla například naše psí holky i v -25 stupních C nechtějí domu i když je lákáme do tepla. V létě zase při velkých teplotách je normální, že nemusí mít hlad a nebude jíst a bude jíst zase až druhý den.
Badua